סלונים - מערכות ישיבה ורהיטים מעוצבים לבית

ריהוט בסגנון וינטג'

ריהוט בסגנון וינטג'

ריהוט לבית בסגנון וינטג'
כל אחד אוהב להרגיש מיוחד ולהטביע את חותמו ואיפה יותר מתאים לעשות זאת מאשר במגרש הביתי? כשבוחרים ריהוט לבית, במיוחד ריהוט כבד לטווח ארוך כמו ספות או ארונות, כדאי לעשות זאת בלב שלם כשהבחירה תתאים גם לצרכים וגם לטעם האישי. רהיטי וינטג' עשויים להוסיף נופך מיוחד לעיצוב הבית ולהקנות לו ייחודיות. חובבי העתיקות חיים את התחום ומעצבים רבים כבר מזמן התאהבו ברטרו-שיק. בחירה בריהוט וינטג' לא רק מניבה סגנון ייחודי אלא גם משתלמת כלכלית ותורמת לאיכות הסביבה על ידי שימוש חוזר בחפצים קיימים.
מהו ריהוט וינטג'?
ריהוט וינטג' הוא ריהוט ישן או עתיק מאוד, שנמכר כמו שהוא או לאחר רסטורציה קלה או שדרוג. ניתן למצוא רהיטי וינטג' בשוק הפשפשים למשל או בחנויות המתמחות ברהיטים מסוג זה. רהיטים ישנים אפשר להשיג בקלות דרך שווקים, אלטעזאכן, בעלי דירות שרוצים להיפטר מתכולת הדירה ואפילו דרך סבא וסבתא. חנויות הוינטג' לוקחות פריטים אלו ולעיתים גם מייבאות פריטים מיוחדים מחו"ל, מרפדות היכן שצריך, מחזקות את מה שרופף, מנקות וממרקות ואז מוכרות לכם חפצים וריהוט לבית עם טעם של פעם, במחיר שווה לכל נפש. אפשר למצוא שם הכל החל מספות, דרך נברשות ועד למפיות רקומות, כאשר לכל פריט יש סיפור וחן משלו.
רהיטים שאין לאחרים
אחד היתרונות המרכזיים של רהיטים ישנים הוא שאין עוד כמותם: לא מדובר בפריט פס ייצור שנמצא בכל בית שני בישראל אלא ביצירת אמנות מיוחדת במינה השייכת רק לבעליה. חשוב להדגיש כי עצם היותו של הרהיט ישן, לא אומר כי הוא בלוי או בעל תוחלת חיים קצרה. כשבאים לרכוש ריהוט לבית יש לבדוק את איכותו ומצבו ולוודא שעשוי מחומרים איכותיים ועמידים. גם אם ישנן שריטות על הריהוט ניתן לתקן זאת באמצעות מעט שיוף וצבע, אם כי לפעמים השפשוף מוסיף למראה המיושן של החפץ. דגש נוסף הוא שדווקא בשל היותם של רהיטים כאלה אקלקטיים, מומלץ לקחת פריטים שיתאימו לשאר הריהוט בבית, לפחות בגוונים או בטקסטורה.
חנויות הוינטג'
ישנן חנויות המוכרות את כל סוגי החפצים, ממש אלטעזאכן בפני עצמן שפשוט אוספות מכל הבא ליד ומעבירות לידיים חדשות, אך קיימות גם חנויות המתמחות ברהיטים ופריטים מתקופה או סגנון מסוימים. בין החנויות השונות תוכלו למצוא פריטים מסוף המאה ה19 מאירופה, ריהוט לבית ולגינה בסגנון קאנטרי אמריקאי, כלי כסף מיוחדים מצרפת, נברשות וכלי הגשה מזכוכית איטלקית משובחת ועוד המון הפתעות. כדי למצוא את הפנינים האמיתיות צריך להיות חרוצים ולכתת רגליים, אך בסופו של דבר כשתמצאו את החפץ האחד שידליק אתכם אתם לא תתחרטו לרגע. כדאי גם לפקוד את החנויות בתדירות גבוהה כיוון שבניגוד לחנויות מודרניות, בהן הקולקציה מתחלפת מדי עונה, חנויות הוינטג' פועלות על פי שיטת "מצאת-זכית".
עשה זאת בעצמך
אם אינכם מעוניינים לרכוש פריטים משוחזרים, תוכלו לעשות זאת גם באופן עצמאי. בין אם אתם מעוניינים בדלתות, ארונות או ספות, החיפוש אינו מסובך מדי. לאחר שמצאתם את החפץ המבוקש, בדקו את מצבו. במידת הצורך שייפו מעט, הוסיפו שכבת לכה וחזקו את הברגים. אם התחזוקה יותר תובענית, ניתן להיעזר בשירותיו של רפד או נגר מהימן שלא ייקחו לכם הרבה כסף. תוכלו אפילו להוסיף ניואנסים משלכם כמו תוספות בד או תחרה אם מדובר בטקסטילים או צביעה בטכניקות שונות במקרה של ריהוט לבית או לגינה. תנו לאמן שבכם לפרוץ החוצה וכך גם תביאו עצמכם לידי ביטוי במוטיב העיצוב של הבית.
 


לפרטים והזמנות: 03-6499-091