סלונים - מערכות ישיבה ורהיטים מעוצבים לבית

עיצוב סלונים

עיצוב סלונים

סלונים מעוצבים
סלון הבית הוא החלל המרכזי במרבית בתי המגורים ומשמש מצד אחד כחדר משפחה המהווה מקום לנוח ולהתרווח ומאידך מקום להכנסת אורחים. מעצם היותו הפנים של הבית, חשוב לדאוג שהסלון ייראה טוב באופן שהולם את שאר חלקי הבית ושיגיד משהו על האנשים המתגוררים בבית. עם זאת, עליו גם להיות נוח ומזמין ולא רק אולם תצוגה לאורחים. סלונים מעוצבים צריכים להתאים להלך הרוח בבית ולכן בעת הבחירה רצוי להימנע מטרנדים, שהרי הם באים והולכים ואילו רהיטים לעומת זאת בדרך כלל נשארים לפרק זמן ארוך. על מנת לעצב את הבית בסגנון האהוב עליכם, אין צורך לשכור מעצב פנים וגם לא לרכוש "סט קומפלט". מספיק להפעיל מעט שיקול דעת וחוש אסתטי ולבחור אוסף של פריטים ורהיטים שירכיבו את המראה הרצוי.
סגנון כפרי
סלונים מעוצבים בסגנון כפרי משווים לבית אווירה חמימה ונוסטלגית. ההשראה הכפרית מגיעה מפרובאנס שבצרפת ומעשורים המוקדמים של המאה ה20 בארה"ב. שימוש בעץ ובאבן יניבו לכם את התוצאה הרצויה. כיוון שמדובר בפנים הבית, מרצפות אבן פחות רלוונטיות אך בחירה בפרקט בהחלט תקנה לחלל תחושה של צימר בגליל. כיום קיימים בשוק פרקטים מעץ מלא ופרקטים מחומרים סינתטיים העשויים ברמה גבוהה מאוד. כדאי לבחור בשולחן מעץ מסיבי בגימור טבעי או שולחן בסגנון "שאבי שיק" שהוא רומנטי יותר, מעט משופשף ובעל מראה מיושן. את הספות ניתן לרפד בבדים שונים בגווני חום ולבן ולהשלמת המראה הכללי אפשר להוסיף כריות פרחוניות ווילונות בד רכים ואווריריים או וילונות ונציאניים.
סלון אלגנטי
הסגנון המוכר לכולנו והנפוץ ביותר, כמה פשוט ככה מתוחכם. סגנון זה מדבר על סלונים מעוצבים בקווים ליניאריים ונקיים. סלון אלגנטי לרוב מאופיין בגוון אחיד אם כי בהחלט ניתן לרענן בפריט או שניים בצבע שונה לחלוטין. גם כאן הפרקט יכול להתאים וריצוף שיש ייתן מראה עוד יותר קלאסי. החלק העיקרי בסלון הוא מערכת הישיבה. כדאי לבחור מערכת ישיבה מעור גם בשל עמידותה וגם כמובן בשל היותה יוקרתית ועל-זמנית במונחי טרנדים. אפשרות נוספת היא מערכת ישיבה מבד בגוונים בהירים. מבחינת הריהוט אפשר לבחור בעץ כהה או בשילובים של עץ וזכוכית חלבית, העיקר לדבוק בקו מסוים המשותף לכל רהיטי הסלון.
היי-טק שיק
סלון היי-טק עשוי להיות מרשים מאוד אם כי מעט קר ומתנשא. אם בכל זאת בא לכם לעצב סלון שנראה כפסגת הטכנולוגיה, הצטיידו במערכת ישיבה מעור, עדיף בגוון מונוכרומאטי ואפשר להוסיף לה כורסא מתכווננת או שתיים מאותם חומרים. רהיטים שיתאימו לסגנון זה הם רהיטים המשלבים מתכת וזכוכית או רהיטים מעץ בגימור לכה בגווני שחור לבן. סוגיית הטלוויזיה בסלון הינה סוגיה שנויה במחלוקת מזה שנים רבות, אך אם בוחרים לעצב סלון היי-טקיסטי, מן הראוי שיהיה תלוי מסך פלזמה או LCD ואפשר לתלות על הקירות גם תמונות, כדאי בשחור לבן ועם מסגרות מתכת.
הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל
ישנם כמובן עוד סוגים רבים של סלונים מעוצבים וניתן לשלב בין עיצובים ולשאוב השראה ממקורות שונים. בכל מקרה, גם אם אין לכם כרגע כסף להחליף סלון וריהוט, גם פריטים קטנים יכולים לעשות את ההבדל ולהוסיף את האמירה האישית שלכם: שטיח, וילונות, כריות, ארון ספרים, מתקן עיתונים, שולחן קפה ועוד המון אפשרויות נוספות שניתן למצוא בשפע חנויות בעלויות לא מכבידות כלל. בסופו של דבר, מה שחשוב יותר מכל בסלון הבית הוא שיהיה לכם כיף להגיע אליו אחרי יום עבודה מפרך ולרבוץ בו בכיף, ולו לשעה קלה.
 


לפרטים והזמנות: 03-6499-091