סלונים - מערכות ישיבה ורהיטים מעוצבים לבית

סלון פנג שוואי

סלון פנג שוואי

הסלון על פי פנג שואי
כשגרים בבית עם משפחה, בני זוג או שותפים, תמיד חשוב שתהיה אווירה טובה. אנרגיות חיוביות בסביבת המגורים מסייעות למצב רוח מרומם ולשמירה על בריאות תקינה, גם אם אינכם מאמינים גדולים בקארמה. על פי הפנג שואי, סידור נכון של סלון הבית, הכניסה וחדרי השינה שומר על שלווה ומפיג מתחים.
פנג שואי היא שיטה הקיימת אלפי שנים והתפתחה בסין העתיקה. ביסוד השיטה נמצאת ההנחה כי חייו ומזלו של האדם מושפעים מסביבתו הפנימית והחיצונית. ההרמוניה מתקבלת על ידי איזון נכון בין אלמנטים ושמירה על יין-יאנג. על קצה המזלג, יין-יאנג אינם אובייקטים מוגדרים אלא מתארים יחסי ניגודים המשלימים זה את זה.
הכללים הבסיסיים
סלון הוא החלק המרכזי בבית וברוב הבתים הוא גם החלל הראשון הנגלה לעין מבעד לכניסה הראשית. בתור מקום המפגש של בני המשפחה והחברים, מתרכזות בסלון מרבית האנרגיות ולכן חשוב מאוד לשמור בו על איזונים. חשוב מאוד שלסלון יהיה נוף ויהיו בו פתחי אור ואוויר, כמו למשל חלונות גדולים או יציאה למרפסת על מנת לאפשר זרימה טובה. גם לתאורה יש תפקיד משמעותי, עליה להיות קורנת וחמימה, בין אם זו נורת ליבון פשוטה או נברשת מהודרת.
צבעי הסלון
גם לצבעים יש משמעות וכדאי ליצור שילובי גוונים. זה לא אומר כמובן שהסלון צריך להיות צבעוני וקרקסי אבל בהחלט ניתן לשבור סט גוונים מסוים עם צבע משלים אחר. על פי התורה הסינית, הצבע האדום מסמל חיים ומזל ולכן הוא טוב מאוד למקומות עבודה, אם כי בסלון הבית כדאי לשלב אותו כטוויסט לצבעים אחרים ולא בתור הצבע הדומיננטי. כך גם לגבי כתום, צבע של ריגוש המתאים מאוד למקומות של מפגשים חברתיים כמו פינת אוכל או סלון, במינון מסוים. לפי הסינים, לבן איננו נתפס כצבע ומסמל מעין שקיפות, (בניגוד לתפיסה המערבית של הצבע הלבן כחגיגי וטהור) ולכן אין בעיה שיהיה הגוון המרכזי בתנאי שיישבר עם גוון כהה יותר. שחור מסמל עוצמה וכוח והוא מתאים יותר לחדרי עבודה ואם בכל זאת בוחרים בסלון שחור יש להוסיף אביזרים בצבעים רכים ובהירים יותר. הצבע המקובל ביותר בסלונים כיום הוא חום, שעל פי הפנג שואי מייצג יציבות ואמינות ומתאים מאוד לכל חלקי הבית.
צורות וכיוונים
לגבי מיקום הסלון, מומלץ שיהיה עם הפנים לכיוון הכניסה כך שמי שיושב בו יוכל לראות אותה. בשום פנים ואופן אסור להציב ספה עם הגב לדלת, אך ניתן להצמיד אותה לחלון מפני שהיא נמוכה ואיננה חוסמת את הפתח. כמו כן יכולה ספה לשמש כחוצץ בין אזורים, למשל בין הסלון לפינת האוכל, אם חלל הבית הוא גדול ולא מופרד על ידי קירות. מבחינת הרהיטים עצמם, כדאי ליצור שילובים בין גימורים חדים וליניאריים לפינות מעוגלות, לדוגמא שולחן סלון מרובע עם מערכת ישיבה פינתית מעוגלת או זוג ספות סימטריות ושולחן עגול.
יעוץ מקצועי
למי מכם שפחות מתחבר לנושא, ייתכן כי התורה נשמעת שטותית, אבל כל עוד זה לא מטריח במיוחד ולא כרוך בעלויות חריגות אלא בכמה שינויים קטנים בארגון החפצים בבית, למה לא לנסות? למתעניינים יותר בתחום ובמיוחד אם אתם נמצאים במעבר דירה או משפצים את הבית, ישנם מעצבי פנים רבים המתמחים בפנג שואי היכולים לסייע לכם למצוא את העיצוב המושלם שיצור לכם גם סלון מרשים וגם סינרגיה טובה בין אזורי הבית השונים.
 


לפרטים והזמנות: 03-6499-091